1 Październik 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
1 października 2019,
 Off

Złoto to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych wykorzystywany w produkcji różnego rodzaju biżuterii. Wyroby z metalu są niezwykle cenne, a w połączeniu z diamentami mogą kosztować nawet kilkadziesiąt milionów.

Złotnictwo czyli współczesne jubilerstwo
Złotnictwo to termin, który określa rzemiosło artystyczne zajmujące się wytwarzaniem wyrobów ze złota, platyny, srebra i innych metali szlachetnych. Natomiast termin jubilerstwo tyczy się nowszych czasów i obejmuje głównie wyrób klejnotów i ozdób ze złota oraz srebra i kamieni szlachetnych, czyli popularnej biżuterii.

Niegdyś wytwarzane przez złotników ozdoby były luksusowym dodatkiem do domów. Wśród nich znajdowały się przedmioty codziennego użytku czy też religijne oraz pierścienie, naszyjniki i diademy. Łatwo znaleźć tutaj powiązanie z dzisiejszymi jubilerami. Oni także wytwarzają przede wszystkim drogocenną biżuterię, która pożądana jest głównie przez kobiety. Trend ten również zaczyna się zmieniać u panów, którzy coraz chętniej noszą naszyjniki, złote zegarki i sygnety.

Sieciówka i lokalny jubiler?
Różnic jest naprawdę wiele jednak należy się przede wszystkim skupić na tym jakie możliwości jaka ofertę posiadają oba sklepy złotnicze. Prywatny skup złota w Gorzowie oferuje często porównywalne stawki jak w przypadku sieciówek typu Apart, Auroria czy Pandora. Wszystko zależy przede wszystkim od kursu kruszca na rynku.

Różnice zaczynają się pojawiać natomiast w cenach biżuterii. Skup złota Gorzów ma przeważnie niższą cenę niż w przypadku marek powszechnie znanych na rynku. Powód? Wszystkie duże sieci sklepów złotniczych do ceny kolczyków, pierścionków czy naszyjników doliczają tak zwaną cenę markową. Oznacza to, że dzięki ich popularności mogą podnosić cenę danego wyrobu.

Jednak wiele do życzenia pozostawia ich jakość wykonania. Masowo wytwarzane przed podwykonawców wyroby w wielkich sieciach handlowych często mają gorszą jakość niż wyroby złotnicze u małego jubilera. Z tego też powodu Ci drudzy nie zawsze chętnie podejmują się jakichkolwiek przeróbek.