26 Listopad 2019
Kategoria: Aktualności
26 listopada 2019,
 Off

Z roku na rok coraz więcej Polaków korzysta z lombardów i skupów złota. W wymienionych punktach można bowiem zastawić przedmioty, których już się nie używa, a następnie od ręki dostać gotówkę.

Jakie produkty najczęściej zastawiane są w lombardach przez Polaków?

Warto zdawać sobie sprawę, że Polacy zdecydowanie najczęściej oddają do lombardów sprzęt RTV i AGD. Z kolei przedsiębiorców najbardziej interesuje skupowanie złota. Należy widzieć, że w zależności od różnych czynników cena tego metalu szlachetnego waha się od 70 do 100 zł za gram. Klient otrzymuje od lombardu od ręki gotówkę za zastawiony przedmiot. Następnie większość osób decyduje się na wykupienie przedmiotu po około miesiącu czasu. Lombardowi należy oddać nie tylko kwotę pożyczki, ale również prowizję, która przeważnie wynosi 0,3% za każdy dzień. W przypadku, gdy produkt nie zostanie wykupiony na czas, będzie własnością lombardu i w rezultacie zostanie wystawiony na sprzedaż.

Lombard Gorzów posiada zatem w swojej ofercie produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Ludzie zostawiają bowiem nie tylko telefony komórkowe, ale również narzędzia, sprzęt sportowy oraz złoto i biżuterię.

Czym różnią się poszczególne skupy złota i lombardy?

Punkty w różnych miastach i częściach kraju różnią się przede wszystkim ceną za jaką skupują, a także wystawiają poszczególne produkty. Skup złota Gorzów oferuje np. klientom za produkty ze złota bardzo atrakcyjną kwotę pieniężną. Z kolei inne lombardy czy skupy złota skupują praktycznie wszystko, jednak cena za poszczególne przedmioty jest dla potencjalnych klientów mniej satysfakcjonująca.