27 Listopad 2019
Kategoria: Aktualności
27 listopada 2019,
 Off

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, jednak poznanie zasad panujących w lombardzie wyjdzie na dobre wszystkim zainteresowanym stronom. Zastawienie w lombardzie biżuterii bądź elektroniki jest świetnym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki bez konieczności brania pożyczki czy kredytu.

Obostrzenia prawne
Lombard Gorzów to miejsce, gdzie zasady prawa obowiązują w 100% i są najważniejsze. Tylko wtedy transakcję można nazwać bezpieczną. Osoby poniżej 18 roku życia oraz osoby pod wpływem alkoholu na pewno nie zostaną obsłużone w lombardzie – nie mogą z niego korzystać ani jako osoby zastawiające przedmioty, jak również jako kupujący. Takie obostrzenia mają na celu bezpieczeństwo transakcji. Lombard Gorzów przestrzega prawa i zapisów odnoszących się do transakcji w lombardzie.

Nieletni, nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków – wstęp wzbroniony
Podobne obostrzenia dotyczą też osób pod wpływem substancji psychoaktywnych, pod wpływem narkotyków albo osób o ograniczonych możliwościach do decydowania o sobie i swoim mieniu. Gdy do lombardu przychodzi nastolatek, osoba niepełnoletnia, można mieć wątpliwości co do pochodzenia przedmiotu. Najpewniej przedmiot nie jest wcale jego własnością, a własnością rodziców bądź dziadków i został zabrany bez pozwolenia, np. obrączka. Warto zatem jako osoba prowadząca lombard zachować powściągliwość i wyjaśnić sprawę, zaprosić małoletniego z opiekunem prawnym, do wyjaśnienia sprawy. Wtedy za pozwoleniem opiekuna można taką rzecz przyjać.

Podobna sytuacja wygląda ze złotem. Skup złota Gorzów przyjmuje tylko rzeczy od osób pełnoletnich. Jest to istotne ze względu na wymogi prawne. Na każdą rzecz musi zostać spisana stosowna umowa cywilno-prawna.