1 Sierpień 2019
Kategoria: Aktualności
1 sierpnia 2019,
 Off

Metale szlachetne od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i nie inaczej jest w przypadku złota. W dzisiejszych czasach większość inwestorów stawia głównie na złoto fizyczne. Mowa tutaj przede wszystkim o złocie w formie monet i sztabek. Olbrzymia popularność wynika oczywiście z tego, że złoto fizyczne można łatwo kupić i sprzedać. W Polsce wiele osób inwestuje również w złotą biżuterię, która jest łakomym kąskiem dla dilerów w lombardach.

Jak bezpiecznie kupić złoto?

Przy wyborze swojego dilera w pierwszej kolejności kierować należy się wyłącznie jego wiarygodnością. Duży skup złota Gorzów o ugruntowanej opinii na rynku, jest największą gwarancją, że nie kupimy fałszywego złota i otrzymamy atrakcyjny kurs. W lombardach i skupach można kupić anonimowo złoto jedynie do wartości 15000 euro (12 uncji). Powyżej tej sumy każdy skup i lombard Gorzów musi wpisać do ksiąg dane osobowe kupującego. Jeżeli w naszej okolicy nie ma żadnego lombardu i skupu złota, to jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z dilerów online.

Jak przechowywać złoto?

Zakup złota w skupie lub lombardzie jest bardzo prostym zadaniem, ale problem może pojawić się przy jego przechowywaniu. Większość osób złoto inwestycyjne przechowuje w skrytkach bankowych albo w wyspecjalizowanych firmach, które oferują przechowywania drogich kosztowności. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w razie upadku banku zawartość naszej skrzynki nie wejdzie w skład jego masy upadłościowej. W praktyce oznacza to, że łatwiej będzie odzyskać złoto niż pieniądze na koncie.