21 Czerwiec 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
21 czerwca 2019,
 Off

Od paru lat wyobraźnię wielu osób rozpala inwestowanie w złoto. Na czym ono polega? I przede wszystkim od czego zacząć lokowanie kapitału w tym drogocennym kruszcu?

Złoto zawsze idealnie nadawało się do bezpiecznego przechowywania oszczędności. Jego cena podlega co prawda wahaniom, jednak w dłuższym okresie czasu złoto zawsze zyskiwało na wartości. Było to szczególnie wyraźne w obliczu każdego załamania gospodarczego. Dlatego właśnie często mówi się, że złoto jest cenne w dobrobycie i niezbędne w kryzysie. 

Inwestowanie w złoto
Chodzi tutaj o zakup złota za zaoszczędzone pieniądze. Słowo zaoszczędzone jest kluczowe, bowiem kupno złota jest raczej lokatą długoterminową. Na kilka lat mrozimy zatem gotówkę. 

Warto również wiedzieć, co dokładnie kupować. Można zacząć od kolekcjonowania złotej biżuterii. W przypadku jej odsprzedaży raczej się jednak straci, bowiem często wyroby ze złota mają rynkową cenę znacznie większą, od wartości samego kruszcu, z którego są wykonane. A przy sprzedaży z reguły wycenia się jedynie wagę złota.

Dlatego korzystniej jest lokować oszczędności w monetach bulionowych, sztabkach lub sztabach złota. Możemy być wtedy pewni, że na ich sprzedaży nie stracimy.

Skup złota Gorzów
Wszystkie złote przedmioty, jak i monety bulionowe czy sztaby, przyjmie za gotówkę skup złota. Gorzów jest miastem, w którym działa wiarygodny punkt tego typu o nazwie „SEZAM skup złota”. Rzetelna wycena, dobre ceny i gotówka od ręki to cechy, które zapewniają mu wielu klientów. 

Złoto przyjmuje też lombard Gorzów. Oferuje on pożyczki lombardowe na korzystnych warunkach. Można je spłacić i otrzymać z powrotem zastaw, albo cieszyć się gotówką, bez konieczności uregulowania rat czy odsetek.