5 Lipiec 2019
Kategoria: Aktualności
5 lipca 2019,
 Off

Osoby, które interesują się złotem powinny jak zainwestować w porządny tester do złota, który jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż popularna ciecz probiercza. Złoto niestety jest łakomym kąskiem dla oszustów, dlatego też handlując tym kruszcem należy zachować szczególną ostrożność. 

Testery dźwięku 

Dobry sprzedawca powinien mieć w wyposażeniu nowoczesny tester dźwięku, dzięki któremu będzie można szybko ustalić próbę złota. Testery dźwięku wykorzystywane są przede wszystkim przez osoby, które handlują złotymi monetami. Testery są w stanie błyskawicznie wykryć różnice w częstotliwościach rezonansowych monet, dzięki czemu dilerzy w takich punktach jak skup złota Gorzów są w stanie wykryć fałszywki. Autentyczność monety jest w stanie rozpoznać nawet dobrze wprawione ucho bez pomocy specjalistycznego sprzętu. 

Inne sposoby ustalania autentyczności złotych monet

Każdy kto handluje złotymi monetami, powinien mieć w wyposażeniu linijkę menniczą. Mowa tutaj oczywiście o popularnej linijce Fischa, dzięki której dilerzy są w stanie zweryfikować autentyczność złotych monet. Linijka mennicza posiada odpowiedniej szerokości i grubości otwory oraz specjalną przeciwwagę 1 uncji. Jeżeli złota moneta zmieści się w obu otworach i co najważniejsze przychyli wagę, to właściciel lombardu albo skupu złota ma pewność, że jest ona prawdziwa. Do analizy złota można wykorzystać także popularne testery elektroniczne. Urządzenia tego typu wykorzystują z kolei różnicę w przewodności elektrycznej metali.