22 Październik 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
22 października 2019,
 Off

W każdym mieście możemy znaleźć przynajmniej jeden lombard. A co więcej, branża lombardów nadal kwitnie. Polacy zostawiają niemal wszystko co ma jakąkolwiek wartość. W Polsce jest ich już około 5 tysięcy i ciągle powstają nowe.

Co zostawiamy w lombardach?
Każdy lombard szczyci się tym, że udziela pożyczek pod zastaw czegoś. Nie ma praktycznie rzeczy której nie można zastawić. Polacy najczęściej do takich punktów przynoszą biżuterię, zegarki, telefony komórkowe, laptopy, sprzęt agd i rtv. Lombard w Gorzowie, Łodzi, czy Szczecinie – w każdym z nich można spotkać też nietypowe rzeczy. Pracownicy lombardów mówią, że do takich „dziwnych” rzeczy, z którymi się spotkali to broń z XIX wieku, garnki do gotowania, a nawet pierścionki zaręczynowe. Do lombardów zgłaszają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W jakim celu ludzie korzystają z lombardów?
Stereotyp mówi, że do lombardów chodzi margines społeczny, ludzie, którym brakuje na życie. A nie jest to prawda. Coraz częściej ludzie zastawiają, ponieważ brakuje im na różne opłaty, a przedsiębiorcom np. opłacenie podatków. Nie każdy ma też zdolność kredytową, by wziąć pożyczkę nawet na małą czy większą kwotę. A nie chcąc zapożyczać się u rodziny trzeba wymyślić jakiś inny sposób. I właśnie wtedy pojawia się pomysł zastawianie czegoś cennego w lombardzie. Plusem jest też fakt, że pieniądze otrzymujemy od razu do ręki. Dlatego jest to wygodna forma szybkiego zarobu. Lombard Gorzów zapewniaja usługi na najwyższym poziomie i od ręki i warto skorzystać z jego usług. Coraz więcej osób też wraca po swoje rzeczy i je wykupuje.