9 Sierpień 2019
Kategoria: złoto
9 sierpnia 2019,
 Off

Kopalnia złota Zaginionego Holendra jest, według legendy, bogatą kopalnią złota ukrytą w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Uważa się, że lokalizacja ta znajduje się na pewnym wzgórzu. Było wiele opowieści o tym, jak znaleźć kopalnię. Właśnie dlatego sporo osób poszukiwało skarb w tym rejonie. Trzeba wspomnieć o tym, że niektórzy zginęli podczas poszukiwań.

Legenda o złocie 

Kopalnia nosi imię niemieckiego imigranta Jacoba Waltza, który rzekomo odkrył ją w XIX wieku i utrzymał w tajemnicy. Zaginiony Holender jest prawdopodobnie najbardziej znaną zaginioną kopalnią w historii Ameryki. Ludzie szukają kopalni Zaginionego Holendra od co najmniej 1892 roku. Robert Blair napisał: „Były tu co najmniej cztery legendarne kopalnie złota Zaginionego Holendra na amerykańskim Zachodzie, w tym słynna kopalnia przesądów Jacoba Waltza”. Mówi się, że jedna kopalnia Zaginionego Holendra znajduje się w Kolorado. Opowieści o kopalniach Zaginionego Holendra można prześledzić co najmniej w latach 70. XIX wieku. Mówiono, że najwcześniejsza kopalnia zaginionego Holendra w Arizonie znajdowała się w pobliżu Wickenburga, aczkolwiek posiadał ich on więcej.

Skupy złota 

Skup złota w Gorzowie to miejsce w którym można sprzedać swoje złoto. Legendy mówią o różnych skarbach, które z pewnością również można oddać do takich skupów. W tej historii mówi się, że członkowie plemienia Apaczów mają bardzo bogatą kopalnię złota w Górach Przesądów. W większości wariantów tej historii rodzina mężczyzny o imieniu Miguel Peralta odkryła kopalnię i zaczęła wydobywać tam złoto. Niektóre rzeźbione kamienie w okolicy nazywane są „kamieniami Peralta”, a tekst w języku hiszpańskim i surowe mapy na nich są przez niektórych uważane za wskazówki co do lokalizacji kopalni złota rodziny Peralta w Górach Przesądów. Brak danych historycznych pozostawia niepewność, czy rodzina Peralta kiedykolwiek posiadała ziemię lub kopalnie w tymże miejscu. Mężczyzna imieniem Miguel Peralta i jego rodzina prowadzili udaną kopalnię w latach 60. XIX wieku – ale w pobliżu Walencji w Kalifornii, a nie w Arizonie. Czy to prawdziwa historia, czy tylko legenda? Do dziś nie odnaleziono złota w tym miejscu. 

Skup złota Gorzów to miejsce, w którym nie tylko można kupić piękne złoto, ale również je sprzedać. Gotówka do ręki bez żadnych formalności to pokusa dla wielu osób. Właśnie dlatego tego typu miejsce cieszy się ogromną popularnością.