5 Grudzień 2019
5 grudnia 2019,
 Off

Pożyczki w lombardzie to dla niektórych ludzi chleb powszedni. Dla innych – absolutna ostateczność. Strach przed skorzystaniem z lombardu bardzo często wynika z niewiedzy. Tymczasem zasady korzystania z niego są dość proste i jasne. Warto je poznać, aby w razie potrzeby bez strachu udać się do lombardu, aby rozwiązać swoją trudną sytuację.

Nie chodzi o to, żeby sprzedać…
Do lombardu może wejść każda osoba pełnoletnia. Oczywiście osoba pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie będzie mogła niczego zastawić – trzeba być świadomym tego co się robi, a pracownik porządnego lombardu, jak Lombard Gorzów, z całą pewnością tego dopilnuje. Lombardy nie służą temu, by sprzedawać swój majątek. W lombardzie można zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę pod zastaw rzeczy. Jeżeli przedmiot w porę nie zostanie wykupiony, jego własność przejdzie na rzecz lombardu. Dla niektórych to dobra wiadomość – dla innych – niekoniecznie.

Co zastawia się w lombardzie?
Tak czy inaczej, w lombardzie trzeba się wylegitymować, aby można było bez problemu zidentyfikować osobę, która zastawiła dany przedmiot. Większość ludzi korzysta z lombardów w celu rozwiązania swoich chwilowych problemów finansowych, jednak nie można wykluczyć, że znajdą się też inne osoby, chcące narazić lombard na straty. Stąd potrzeba wzmożonej kontroli i porządne lombardy bardzo tego pilnują. Rzeczy zastawiane w lombardzie są różne – od cennej rodzinnej biżuterii, po telefony komórkowe i aparaty, a także dzieła sztuki, po akcje i obligacje ja również pojazdy samochodowe.

Jeżeli jednak nie chcesz zastawić , a sprzedać i jest to np. biżuteria złota to warto odwiedzić skup złota Gorzów. Od ręki można tam spieniężyć swoje złote błyskotki, a gotówka wypłacana jest natychmiast. Warto również zapoznać się z cenami złota bo i te są bardzo atrakcyjne, stawki za próby są różne i warto je przeanalizować