22 Czerwiec 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
22 czerwca 2019,
 Off

Lombardy udzielają pożyczek pod zastaw wartościowych towarów. Kwota zależy od ceny rynkowej przedmiotów. Ale w jaki sposób jest obliczana?

Nad tym, ile można dostać w lombardzie za konkretny przedmiot, zastanawia się z pewnością wiele osób. Z jednej strony pożyczka lombardowa musi się klientom opłacać. Z drugiej lombard to przecież nie instytucja charytatywna i też musi generować zysk. Jak to połączyć?

Lombard Gorzów
Kwota, jaką uzyskamy w lombardzie za określony przedmiot, to zwykle około połowy jego rynkowej wartości. Dla niektórych to zdecydowanie za mało, jednak warto wiedzieć, skąd taki przelicznik.

Po pierwsze pożyczka udzielana jest na procent. Można ją spłacić w całości i otrzymać towar z powrotem. Jeśli klient dostałby pożyczkę w wysokości 100% wartości towaru, raczej nie byłby zainteresowany jego odkupieniem, poprzez spłatę odsetek.

Po drugie lombard Gorzów musi się zabezpieczyć na wypadek nieodebrania towaru przez klienta wyznaczonym terminie. Jeśli tak się stanie, aby odzyskać pieniądze, lombard powinien zastaw upłynnić, czyli sprzedać. Ze względu na to, że zastawiane przedmioty czasem są bardzo drogie, lombard pozostawia sobie pole manewru w postaci możliwości wystawienia konkurencyjnej ceny. 

Złoto w lombardzie
Na tej podstawie łatwo wyciągnąć dość logiczny wniosek, że w lombardzie opłaca się zastawiać towary o dużej wartości handlowej. Świetnie nadaje się do tego złoto w postaci biżuterii, monet kolekcjonerskich, zegarków czy sztabek.

Skup złota Gorzów 
Złote przedmioty z zyskiem można wymienić na gotówkę również firma skup złota Gorzów. Tam wycenę przeprowadzi ekspert, dzięki czemu jest okazja przekonać się, ile mamy złota w złocie. Ceny zawsze mają atrakcyjne, a pieniądze dostaje się do ręki bez zbędnych formalności.