28 Marzec 2019
Kategoria: złoto
28 marca 2019,
 Off

Lombardy w Polsce nie cieszą się taką renomą i popularnością, jaką posiadają w Stanach Zjednoczonych. Programy pokazujące zagraniczne, rodzinne firmy, gdzie ojciec z synem od lat prowadzą ten sam lombard intrygują i zachęcają do odwiedzenia takich miejsc. Lombard w Gorzowie, Warszawie czy każdym innym polskim mieście będzie czymś zupełnie innym.

Lombardy za oceanem? 
Lombardy w USA to są interesy bardzo opłacalne, w których rodziny siedzą od pokoleń. Oferowane tam przedmioty są unikatowe, nie brak dzieł sztuki i perełek podpisanych przez wykonawców lub autorów. W Polsce natomiast króluje elektronika, zazwyczaj też dosyć aktualna i nowa. Antyki są raczej umieszczane w antykwariatach, a to zupełnie co innego. Inne realia świata, w którym żyją Polacy o tak bardzo różnej mentalności od Amerykanów sprawiają, że nie ma możliwości istnienia w tym kraju lombardów takich, jak w Stanach Zjednoczonych.

Nie tylko stacjonarnie 
Wiele lombardów oferuje sprzedaż nieodebranych  przedmiotów nie tylko stacjonarnie, gdzie można zakupić rzeczy jak w zwyczajnym sklepie z używanym sprzętem. Sklepy online lub korzystanie z portalów typu Allegro i Olx są na porządku dziennym.W Stanach Zjednoczonych natomiast popularnym portalem, na którym lombardy przedstawiają swoja ofertę jest e-bay, cieszący się wciąż niesłabnącą renomą.

W zależności od tego, czego szukamy warto skusić się na ofertę i Polskich i Zagranicznych lombardów. W tym drugim przypadku przesyłka może okazać się dosyć kosztowna, ale zwykle to się i tak bardzo opłaca.