17 Marzec 2019
Kategoria: złoto
17 marca 2019,
 Off

Zamiast udawać się do banków, by brać udział w licznej i długotrwałej biurokracji można skorzystać z usług, które oferują klientom liczne lombardy. W nich można otrzymać szybką gotówkę pod zastaw różnych przedmiotów. Na czym polegają transakcje i czy warto korzystać z takich miejsc? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

  1. Lombard – pieniądze pod zastaw
    Lombardy w powojonnej Polsce wiodły prym jako miejsce, w którym można uzyskać szybką gotówkę. To miejsce, gdzie potencjalny klient zastawiał rzecz o jakiejkolwiek wartości – w zamian otrzymując gotówkę do ręki. W dzisiejszych czasach, lombardy cieszą się również popularnością , gdyż wiele osób cały czas z nich korzysta. Nawet najdrobniejsze, niespodziewane wydatki mogą mieć niekorzystne skutki dla naszego budżetu. Dlatego wówczas warto odwiedzić lombard, by otrzymać pomoc na określonych warunkach. Jakie to warunki?
  2. Transakcja
    Transakcje odbywają się w prosty i jasny sposób. Należy zaakceptować regulamin lombardu poprzez złożenie podpisu na umowie oraz poczekać na wycenę zastawionego przez klienta sprzętu. Warto jednak pamiętać, iż lombardy szacują sprzęt na kilkadziesiąt procent jego wartości rynkowej. Jednakże wielu ludziom w ten sposób ratują sytuację, ponieważ zdarzają się okoliczności, w których tylko taka możliwość otrzymania gotówki jest sprawdzona. Lombard – szybka gotówka to rozwiązanie dla osób, które w żaden inny sposób nie są w stanie otrzymać pomocy finansowej.
  3. Czy warto chodzić do lombardów?
    Poszukując taniego sprzętu, warto udać się do lombardu również jako klient. Spotkać tam można zarówno nowe sprzęty, jak i te mało używane. Ich ceny są znacząco niższe niż w sklepach stacjonarnych, czy w internecie. Warto dodać, że lombardy oferują gwarancję rozruchową, dlatego nie można się bać zakupów w takim miejscu. Wiele osób chętnie wybiera tam również biżuterię, zegarki oraz sprzęty AGD i rtv. Modne jest obecnie również kupowanie w lombardach telefonów komórkowych, tabletów oraz laptopów. W każdym dużym mieście znajduje się lombard, gdzie spokojnie można wykonać transakcję zarówno zastawu danej rzeczy jak i kupna.