5 Grudzień 2019
5 grudnia 2019,
 Off

Lombardy w Niemczech różnią się od naszych, polskich lombardów. O ile rynek niemiecki na wschodzie nie potrzebuje zbyt wielu punktów, w których można coś zastawić, to w naszym kraju jest niesamowicie dużo lombardów i z roku na rok ich liczba rośnie. Niemcy mają tylko około 200 lombardów. Nadal na terenie byłej NRD ludzie nie mają pieniędzy na ciekawy towar, który mogliby zastawić w lombardzie.

Lombard Gorzów jako firma godna zainteresowania z uwagi najniższe opłaty. Otrzymując gotówkę w tej firmię jest gwarancja, iż poniesione koszty po tygodniu lub miesiącu będą najnizsze w Gorzowie.

Zachód Niemiec natomiast obfituje w lombardy, w których o wiele bogatsi Niemcy niż ci w drugiej części kraju zastawiają swoje drogie rzeczy. Polskie lombardy bardzo się różnią w porównaniu do niemieckich lombardów jeżeli chodzi o ich wystrój i wygląd. O ile niemiecki lombard ma piękny wygląd i znajduje się na najlepszych ulicach handlowych, o tyle polskie lombardy są zazwyczaj dosyć obskurne i najczęściej bardzo się trzeba nachodzić, aby je znaleźć.

Skup złota Gorzów prosperuje z roku na rok coraz lepiej – warto jest się tam wybrać z uwagi na ceny skupu złota. Są atrakcyjne, a do tego można negocjowac każdą sprzedaż złota. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż ceny skupu podawane są online. Można więc na bieżąco je analizować.

W Niemczech zazwyczaj klientami lombardów są ludzie bardzo majętni, którzy zastawiają bardzo drogie i luksusowe produkty w lombardach w zamian za pieniądze. W Polsce natomiast z tego typu rozwiązań korzystają osoby, które nie mają zdolności kredytowej albo złodzieje, którzy chcą zwyczajnie zarobić. Warto jest korzystać z lombardów. Nie powinno być to wstydem, ponieważ pieniądze to rzecz nabyta i to normalne, że raz są a raz ich nie ma. Jeżeli okaże się, że ktoś nie wykupi swojego przedmiotu, jest on wystawiany na aukcję.