2 Listopad 2019
2 listopada 2019,
 Off

Lombard Gorzów znajdujący się województwie lubuskim jest zdecydowanie jednym z bardziej popularnych lombardów w Polsce. Można zauważyć, że punkty tego typu cieszą się coraz większym powodzeniem, co jest dostrzegalne nie tylko w kraju, ale również za granicą, szczególnie na Zachodzie. Powstają nowe lombardy, które oferują swoje usługi zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i, coraz częściej, również w Internecie.

Popularne lombardy w Polsce

W Polsce warto wyróżnić skup złota Gorzów, czyli lombard, który skupuje i sprzedaje przede wszystkim biżuterię złotą i srebrną, czy zegarki w formie biżuterii. W gorzowskim Sezamie można kupić ponadto sprzęt RTV, AGD, jak również komputery, telefony i samochody. Inne lombardy, które cieszą się zainteresowaniem, można znaleźć na przykład w stolicy. Tutaj przeważnie można kupić lub zastawić biżuterię – sprzedawcy proponują niewysokie ceny. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nowo powstające lombardy przyjmują pod zastaw większość przynoszonych przedmiotów, dlatego też kupujący mogą niekiedy narzekać na ich niską jakość, czy też na niezbyt duży rodzaj asortymentu.

Na Zachodzie luksusowe produkty w dobrej cenie

Lombardy, które powstają na Zachodzie, przyciągają klientów przede wszystkim produktami z wyższej półki. Popularność takich punktów można zaobserwować chociażby po tym, jak dynamicznie rozwija się serwis Borro, czyli lombard prowadzony online. Zainteresowani mogą zastawiać nie tylko biżuterię, ale również dzieła sztuki, samochody, antyki, których wartość można wycenić do 10 milionów dolarów. W tym lombardzie wartość pożyczki szacuje się na kwotę 65-70% wartości zastawianego przedmiotu. Z takiej oferty korzystają osoby, które chcą szybko i dyskretnie pożyczyć większą kwotę bez konieczności odwiedzania placówki bankowej.

Coraz większa popularność polskich e-lombardów

Z usług lombardów internetowych w Polsce najczęściej korzystają te osoby, które można zaliczyć do klasy średniej. Zatem przeciętny Polak może skorzystać z niefrasobliwości bardziej zamożnych, którzy z jakiegoś powodu nie wykupili zastawionych przez siebie przedmiotów. Nierzadko można natrafić na atrakcyjne oferty w postaci ekskluzywnych zegarków, czy diamentowych naszyjników. Na takie drogie zwykle przedmioty zwykły Kowalski nie mógłby sobie pozwolić, gdyby zdecydował się wybrać biżuterię tego typu u jubilera. Natomiast w lombardzie internetowym Polaka stać na taki rarytas.