21 Październik 2019
Kategoria: Aktualności
21 października 2019,
 Off

Pieniądze są rzeczą dosyć szybko znikającą z portfela, a czasem zdarza się sytuacja, że do pierwszego brakuje tygodnia, a pieniędzy już nie ma. Jeżeli jest się w posiadaniu przedstawiającego jakąś wartość przedmiotu, można się udać do lombardu, gdzie pożyczkę otrzyma się szybko i bez większych problemów. Pamiętać jednak należy o kilku ważnych zasadach.

Najwyższa cena
Lombard Gorzów , Kraków Warszawa? Cena za ten sam przedmiot może być skrajnie różna nie tylko w różnych miastach Polski. W obrębie jednego miasta wartość przedmiotu również może od siebie skrajnie odbiegać w zależności od lombardu, z którym prowadzi się negocjacje. Lombard w Gorzowie na może zaoferować 300 zł za telefon, a inny 150 zł, sytaucje moga być różne.

Z zasady małe lombardy zaoferują wyższą cenę za zastawianą rzecz – bardziej im zależy na klientach, których mają zdecydowanie mniej niż popularne sieciówki cieszące się renomą. Lombardy należące do sieci oferują niższe ceny za ten sam przedmiot, ponieważ wzbudzają, dzięki swojej popularności, poczucie bezpieczeństwa i klient zazwyczaj będzie wolał wziąć pożyczkę pod zastaw właśnie w takim miejscu.

Ważna umowa
Jeżeli jednak wartość przedmiotu jest ewidentnie zaniżana należy poszukać innego miejsca, w którym zostanie zaproponowana kwota chociaż zbliżona do takiej, której się oczekuje. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, jak wygląda sytuacjach w kilku lombardach i wybrać się ostatecznie do tego, który zaoferował najlepszą cenę. Istotne są wszystkie zapisy umowy, jednak czas na zwrot pieniędzy jest najważniejszy – ustawiony na 14 dni może być za krótki, więc warto zapisać maksymalną ilość czasu – często 31 dni. Po tym okresie rzecz przechodzi na własność lombardu, który ma wszelkie prawo ją sprzedać.