4 Październik 2019
4 października 2019,
 Off

Jak wiadomo wybór złotej biżuterii nigdy nie należy do najprostszych. Istnieje bowiem nie tylko bardzo dużo rodzajów i kształtów, ale również karatów. Jakie zatem możemy wyróżnić rodzaje złota?

Czyste złoto

Warto wiedzieć, że czyste złoto przede wszystkim nie posiada odpowiedniej twardości, dlatego nie jest najlepszym materiałem jeżeli chodzi o produkcję biżuterii. Kruszec ten w czystej postaci ma bowiem 24 karaty. Ozdoby zrobione z takiego złota będą plastyczne i miękkie. Koniecznie trzeba podkreślić, że najwyższej jakości stopem złota wykorzystywanym do wyrobu ozdób będzie 18 – karatowe. Czyste złoto będzie wtedy stanowić 75%, a pozostałe 25% to dodatki innych metali. Produkt końcowy tego stopu będzie zatem nie tylko twardszy, ale również może zmienić barwę.

Białe złoto

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że nie każde kolorowe złoto będzie charakteryzowało się taką samą wysoką jakością. Przykładem może być fakt, że 18-karatowe białe złoto może posiadać domieszkę palladu czy niklu. Pallad jest droższy, ale nikiel może przyczynić się do reakcji alergicznej. Białe złoto może zawierać także domieszki metali, do których trzeba zaliczyć cynk czy miedź. Złoto może być także wymieszane ze srebrem.

Różowe złoto

Jest to jedna ze zdecydowanie najpiękniejszych odmian złota. Warto wiedzieć, że powstaje ze zmieszania złota z miedzią, która jest w stanie dodać delikatnego różowego zabarwienia, z kolei intensywność barwy będzie zależała od proporcji, które zostały wykorzystane w stopie. W zdecydowanie najbardziej popularnej kombinacji złoto stanowi aż 75%, a miedź – 25%. Na Bliskim Wschodzie ogromną popularnością cieszy się czerwone złoto, które powstaje z połączenia złota i zdecydowanie większej ilości miedzi, która może stanowić nawet 40% całego stopu.

Gdzie można sprzedać biżuterię ze złota?

Osoby, które są zainteresowane sprzedażą swojej biżuterii ze złota powinny odwiedzić skup złota Gorzów. Warto bowiem wiedzieć, że Skup złota w Gorzowie jest w stanie zaoferować bardzo dobre ceny w stosunku do rodzaju biżuterii z tego metalu.