28 Listopad 2019
28 listopada 2019,
 Off

Lombardy pojawiły się ponad 3000 lat temu w starożytnych Chinach. Co istotne, towarzyszyły one ludziom przez wiele wieków i np. podczas wyprawy Krzysztofa Kolumba do Ameryki miała miejsce słynna pożyczka na jej sfinansowanie udzielona pod zastaw biżuterii hiszpańskiej królowej Izabeli.

Rozwój lombardów i handlu złotem w czasach powojennych w Polsce
Dziś lombardy są instytucjami, które udzielają klientom pożyczek pod zastaw i zyskują coraz większą popularność. Ich nazwa wywodzi się od słowa „lombardom” – włoskich bankierów działających w Europie w okresie średniowiecza.
W ciągu kilku stuleci lombardy stały się popularne w Polsce. Po okresie wojennym pojawiły się informacje, że warto inwestować w złoto. Tak robili kupcy, rzemieślnicy, jubilerzy itp., co miało chronić przed zmienną sytuacją polityczną w kraju. Na mocy ustawy z 28 października 1950 r. pojawił się zakaz handlu dewizami i kruszcami. Obrót złotem zszedł do podziemia. Zakaz zniesiono w 1956 roku, a w Polsce zaczęły się rozwijać lombardy, które z biegiem lat zyskiwały coraz większą popularność i z naszego kraju trafiły na Wschód – w tym do Rosji, dając możliwość sprzedania i oddawania pod zastaw różnych przedmiotów, co jest obecne do dziś.

Skup złota Gorzów– skup złota w każdej postaci
Obecnie skupy złota na nowo zyskują popularność i coraz więcej osób decyduje się skorzystać z ich oferty. Warto poszukać punktów handlu złotem w swojej okolicy, ponieważ powstają one już w coraz większej liczbie miast. Na pewno warto skorzystać z tego typu punktów, gdyż gotówką za kupione złoto wypłacana jest od ręki

Lombard Gorzów – szybka obsługa klienta w centrum miasta Gorzowa
W każdym mieście, niezależnie od regionu kraju posiadacze złota lub innych cennych przedmiotów mogą udać się do lombardu. Warto sprawdzić, jaki mieści się najbliżej naszego miejsca zamieszkania i najważniejsze to sprawdzić jakie warunki i jaka jest wysokość opłat. Lombard Sezam w Gorzowie oferuje najniższe opłaty, można to sprawdzić na ich stronie www