4 Lipiec 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
4 lipca 2019,
 Off

Na rynku numizmatów w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się złote monety. Godne polecenia są przede wszystkim monety kolekcjonerskie na których można naprawdę sporo zarobić. Monety kolekcjonerskie ze złota emitowane są w niewielkich ilościach, dzięki czemu ich wartość zbiegiem czasu drastycznie wzrasta. Złote monety mogą występować w bardzo różnych wersjach. Na rynku dominują głównie monety złote o wadze 1 uncji. Można znaleźć także monety o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji.

Gdzie i jak kupować złote monety?

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup złotych monet u pośredników, którzy zajmują się handlem złota. Godny polecenia jest przede wszystkim lombard Sezam w Gorzowie w którym można nie tylko kupić i sprzedać monety ze złota, ale również zastawić swoją kolekcję, w sytuacji kiedy to będziemy potrzebować gotówki. Pamiętać należy również i o tym, że ceny złota mogą się wahać, dlatego też warto korzystać z usług pośredników, którzy zapewniają błyskawiczne transakcje. Przy wysokim kursie na złoto warto odwiedzić więc skup złota Gorzów, gdzie można od razu dostać gotówkę za swoją kolekcję monet.

Jak wyglądają sprawy podatkowe?

Złoto jak powszechnie wiadomo nie jest obłożone podatkiem VAT, dlatego też osoby prywatne powinny kupować złoto od firm, dzięki czemu można uniknąć płacenia podatku PCC. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku odsprzedaży. Jeżeli złote monety po zakupieniu są w naszym posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy, to możemy je odsprzedać w skupie złota Gorzów bez płacenia podatku.