14 Czerwiec 2019
Kategoria: złoto
14 czerwca 2019,
 Off

Stara biżuteria dla wielu ludzi ma ogromne znaczenie sentymentalne. Łańcuszek babci, czy złoty zegarek dziadka to pamiątki bezcenne. Ale już złota broszka cioci Wiesławy, albo koszmarny wisior kuzynki mamy, często po prostu zagracają toaletkę. Co zrobić ze starą, niepotrzebną biżuterią?

Dawniej z pokolenia na pokolenie przekazywano złote przedmioty, które niezależnie od swojego wyglądu, czy przeznaczenia, posiadały zwykle sporą wartość rynkową. Zapewniał ją materiał, użyty do ich produkcji. I chociaż złoto również dziś ma dosyć stabilną i wysoką cenę, obecnie częściej potrzebna jest żywa gotówka. Można dobrze ją zainwestować, lub szybko pomnożyć, zamiast latami dorabiać się na niewielkim wzroście cen złota. 

Skup złota Gorzów
Niechcianą biżuterię można wymienić na gotówkę w skupach złota. To punkty, które oferują darmową i fachową wycenę przedmiotów, więc przy okazji można się również przekonać, ile faktycznie złota jest w złotej broszce cioci Wiesławy. 

Lombard Gorzów
Złotą biżuterię w pewnym sensie można również sprzedać w lombardzie. Zastawia się ją wtedy za określoną kwotę pożyczki, której… po prostu się nie spłaca. Po ustalonym terminie biżuteria staje się własnością lombardu, a jej były właściciel nie musi już spłacać żadnych rat ani odsetek. 

Podsumowanie
Wiele osób posiada starą, złotą biżuterię, z którą nie bardzo wie, co można zrobić. Za takie towary niezłe pieniądze oferuje dobry skup złota Gorzów . Jest to miasto, w którym funkcjonuje również polecany przez klientów lombard Sezam.