14 Sierpień 2019
Kategoria: Aktualności, złoto
14 sierpnia 2019,
 Off

Stale poszerzane jest zestawienie branż, w których wykorzystuje się złoto. Niektóre z zastosowań tego szlachetnego kruszcu są zdumiewające, ponieważ wykorzystuje się je nie tylko w jubilerstwie, ale także w budownictwie i w przemyśle kosmicznym. Uwagę zwracają także inne pionierskie sposoby na wykorzystanie złota.

Czy złoto to dobry przewodnik?

Cenny kruszec do nadzwyczajny przewodnik, który transportuje prąd dużo lepiej niż wykorzystywana najczęściej miedź oraz srebro. Złoto wykorzystywane jest więc do produkcji urządzeń elektronicznych, w których precyzja i niezawodność są szczególnie istotne. Złoto w przemyśle elektronicznym wykorzystywane jest do wytwarzania tranzystorów i półprzewodników, które odpowiadają między innymi za sprawne działanie światowych linii telefonicznych. 

Wykorzystanie złota w medycynie

Medycyna również należy do obszarów, w których coraz częściej wykorzystuje się złoto. Skupywany przez skup złota w Gorzowie metal ten jest w pełni biokompatybilny, co oznacza, że nadaje się do kontaktu z ludzkim organizmem. Złoto wykorzystuje się powszechnie w stomatologii i ortodontyce. Przykładem zastosowania tego metalu jest produkcja wierteł dentystycznych, ale również implantów zębowych. Złoto posiada właściwości antybakteryjne, co zostało potwierdzone licznym obserwacjami. Obecnie metal ten stosuje się także do wytwarzania testów ciążowych oraz testów medycznych, które pozwalają wykryć salmonellę lub HIV.

Zastosowanie złota w branży kosmetycznej 

Dynamicznie wzrasta także zapotrzebowanie złota, które zgłaszane jest przez branżę kosmetyczną. Rozwój różnego rodzaju usług kosmetycznych związany jest z poszukiwaniem nowych metod odmładzania skóry. Złoto pozwala zwalczać oznaki starzenia, a także pomaga w usuwaniu przebarwień występujących na skórze. Zastosowanie złota w zabiegach kosmetycznych to także świetna reklama dla świadczącego takie usługi gabinetu kosmetycznego. Złoto wykorzystuje się także coraz częściej do leczenia artretyzmu. Nie można także zapomnieć o przemyśle kosmicznym, gdzie warstwy tego samego złota, niezależnie jakiej próby, które skupuje skup złota Gorzów, chronią astronautów przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym.