23 Październik 2019
Kategoria: Aktualności
23 października 2019,
 Off

Ludzie chętnie zastawiają swoje rzeczy w lombardach. Często jest to biżuteria, zegarki, komputery, telefony, ale zdarzają się też samochody, sprzęty agd, akcje i obligacje. Lombardy udzielają krótkich pożyczek pod zastaw danych przedmiotów. Zatem jakie są zalety lombardów?

Zalety zastawiania rzeczy w lombardzie
Szukając pożyczek „na już” i krótkoterminowych często stawiamy na zastawienie danej rzeczy w lombardzie. Dzięki temu dostajemy pieniądze od ręki, bez weryfikacji, np. o zatrudnieniu. Dlatego na taką pożyczką mogą sobie pozwolić także osoby, które nie mają zdolności kredytowej w banku oraz bezrobotni. Plusem jest też fakt, że nie spłacając pożyczki nie grozi nam tym samym komornik, ani postępowanie egzekucyjne. Lombard w Gorzowie i wielu innych miastach oferuje pożyczki możliwe do spłaty do 30 dni, ale także z możliwością jej wydłużenia. Jeżeli dana osoba wróci pożyczoną kwotę zgodnie z terminem, to dzięki temu odzyskuje zastawiony przedmiot. Jeżeli tego jednak nie uczyni to przedmiot staje się własnością lombardu. W lombardach można też skorzystać z oferty jaka jest skup złota Gorzów. Warto się z nią zapoznać z uwagi na obecną, korzystną stawkę za gram tego kruszcu

Kto korzysta z lombardów?
Statystyki mówią, że w lombardach swoje rzeczy zastawią częściej kobiety. Zazwyczaj przynoszą biżuterię. Są to zazwyczaj kobiety, które samotnie wychowują dzieci, czy też ich sytuacja życiowa nie zawsze jest najlepsza. Niesttey czasy mam trudne i nie jest prosto i łatwo szybko załatwić gotówkę. Obecnie ludzie przeznaczają pieniądze z rzeczy pod zastaw na bieżące wydatki, rachunki, zakupy spożywcze. Z tego powodu lombardy zazwyczaj powstają w małych i średnich miastach. Lombard Gorzów jak i lombardy w innych miastach szczycą się profesjonalną obsługą klientów.