24 Październik 2019
Kategoria: Aktualności
24 października 2019,
 Off

Większości z nas złoto kojarzy się przede wszystkim z metalem szlachetnym, który służy do zdobienia ciała przy użyciu biżuterii oraz jako element dekoracyjny wnętrz. Ponadto wiele osób decyduje się na lokowanie swoich środków pieniężnych właśnie w zlocie. Jak się jednak okazuje, złoto ma również szerokie zastosowanie w medycynie i właśnie temu poświęcimy dzisiejszy artykuł.

Wykorzystanie złota w stomatologii

Ze względu na swoją biokompatybilność, złoto nie jest w żadnym stopniu toksyczne, a co za tym idzie nie przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjenta. W związku z tym idealnie sprawdza się ono w różnego rodzaju urządzeniach stosowanych w branży stomatologicznej oraz ortodontycznej. Pomimo tego, że rozwój technologiczny jest obecnie na wysokim poziomie i metal schlachetny jakim jest złoto można sprzedać lub kupić w takich punktach jak skup złota Gorzów to na świecie w dalszym ciągu kruszec ten jest poszukiwany.

Wykorzystanie złota w badaniach

Poza wysoką jakością wykonywanych badań przy pomocy urządzeń, których jedną ze składowych stanowi złoto istnieje również inny aspekt, który powoduje tak wielkie zainteresowanie tym metalem szlachetnym przez branżę medyczną. Mianowicie chodzi o przeprowadzanie testów medycznych. Wyżej wspomniane są możliwe dzięki wchodzeniu złota w unikalną reakcję jego cząstek ze światłem, co w następstwie prowadzi do zmiany barwy, która mieści się w określonej skali. Dzięki temu możliwe jest wykonanie testów ciążowych jak i również tych, których celem jest wykrywanie schorzeń typu salmonella czy HIV.

Wykorzystanie złota w medycynie kiedyś i dziś

W zamierzchłych czasach złoto było wykorzystywane do leczenia ospy, owrzodzeń występujących na ciele czy w trakcie zabiegów usuwania rtęci z ludzkiego ciała. Metal jakim jest złoto można sprzedaźć w punkcie skup złota w Gorzowie , który jest znany ze skupu metali szlachetnych . Złoto jak metal perfekcyjnie sprawdza się w leczeniu artretyzmu. Ponadto złotą sól stosuje się również w celu redukcji obrzęków oraz uszkodzonych kości i stawów. Jak się jednak okazuje proces ten wymaga długiego czasu, który wynosi czasami nawet 20 tygodni. Nie mniej jednak jest bardzo skuteczny.