13 Sierpień 2020
Kategoria: Aktualności, złoto
13 sierpnia 2020,
 Off

Można zaobserwować, że w ostatnich tygodniach bardzo duża liczba osób podjęła decyzję o sprzedaży złota inwestycyjnego. Należy pamiętać, że wspomniany rodzaj złota charakteryzuje się najwyższą próbą, co oznacza, że można otrzymać za niego najwięcej pieniędzy. Z kolei inni wyszli z innego założenia i zdecydowali się kupić omawiany metal szlachetny.

Dlaczego ludzie podjęli decyzję o sprzedaży złota inwestycyjnego

Złoto osiągnęło obecnie najwyższy poziom w historii. Za jedną uncję kruszcu trzeba zapłacić ponad 2000 dolarów. Osoby posiadające złoto inwestycyjne stwierdziły, że cena już nie wzrośnie i jest to najlepszy moment na sprzedaż. Wszystko jednak wskazuje, że złoto w najbliższym czasie osiągnie jeszcze wyższą wartość.

Jak wiadomo wpływ na wzrost ceny złota mają: spadek ceny dolara, spadek stóp procentowych, inflacja oraz sytuacja geopolityczna. Wszystkie te czynniki wskazują, że cena złota może pod koniec 2020 roku osiągnąć nawet cenę 2500 dolarów za uncję. Istotnym czynnikiem jest również Koronawirus, przez który sytuacja jest niestabilna.

Dlaczego ludzie kupują złoto w sztabkach i monetach podczas kryzysu?

Podczas kryzysu gospodarczego czy militarnego złoto rośnie na wartości. Ludzie zaopatrują się w sztabki, a także monety, ponieważ mają najwyższą próbę, Można zatem otrzymać w momencie sprzedaży najwięcej pieniędzy. Część osób kupuje złoto w postaci biżuterii, jednak pierścionki czy naszyjniki mają znacznie niższą próbę.

W jakim miejscu można sprzedaż złoto?

Osoby, które potrzebują pieniędzy w wyniku utraty pracy przez sytuację spowodowaną koronawirusem lub stwierdziły, że złoto osiągnęło tak wysoki poziom, że warto je sprzedać, powinny wybrać Skup złota Gorzów. Punkt wyróżnia się bowiem na lokalnym rynku zdecydowanie najlepszymi cenami dla sprzedających. Ponadto osoba zainteresowana sprzedażą biżuterii może otrzymać pieniądze jeszcze w tym samym dniu. W przypadku chęci sprzedaży większej ilości złota warto wcześniej poinformować pracownika skupu. Oczywiście zawsze formalnością jest dokładne sprawdzenie próby złota i poinformowanie o tym fakcie klienta.